indir-1-6

Korsan Site ve Uygulamalar Yılda 1.3 Milyar Dolar Kazanıyor

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzmanlar, kazançlarının miktarını öğrenmek için 6.000 korsan site ve uygulama üzerinde bir araştırma yaptı ve bu korsan platformların yılda ortalama 1.3 milyar dolar kazandığı ortaya çıktı.

Google müdahale etmiyor

Üstelik ilginç bir şekilde, para kazanmak için Google, Facebook ve Amazon dahil olmak üzere büyük reklam verenleri de kullanıyorlar. Bu tür kaynaklar lisanssız programlar yayınlıyorlar ve yasadışı video akış işiyle uğraşıyorlar. Doğrusu korsan film ve dizi yayını yapıyorlar. Adı geçen büyük şirketler ise korsan sitelerdeki reklamların %4’ünü ve uygulama içi reklamcılığın %24’ünü sağlıyor.

Temel olarak bu site ve uygulamalardaki reklamlar tıklama tuzağı biçiminde. Uzmanlara nazaran bu tür reklamlar büyük markaların itibariyle da zarar veriyor. Google’ın korsan platformlarda yer edinen reklam gelirinin yasa dışı internet sayfalarına akmasını engelleyecek bilgi ve uzmanlığa haiz bulunduğunu iddia edilmekte. Sadece arama devi şimdiye kadar bu konuyla ilgili bir engelleme veya gelirlere el koyma şeklinde bir yaptırımda bulunmuş değil.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!