indir-4-7

Joe Biden, 60 Milyon Amerikalının Takviye Aşı İçin Uygun

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Başkanı Joe Biden, 24 Eylül Cuma günü yaptığı açıklamalarda, ülkedeki 60 milyon insanın artık Covid-19’a karşı mücadelede takviye aşı olmaya uygun bulunduğunu açıkladı. Biden’a nazaran bu insanların tamamı Pfizer/BioNTech aşısı olanları yer ediniyor.

ABD sıhhat yetkilileri de üç farklı kategorideki insanlar için takviye aşı önerdi: 65 yaş ve üstü insanlar, diyabet ya da obezite gibi tıbbi duruma sahip olan ve iş bölgeleri veya yaşadıkları yer sebebiyle virüse maruz kalan 18-64 yaş arası insanlar, son olarak da öğretmenler, market çalışanları, sağlık çalışanları, mahkumlar ve evsizler.

Başkan ek olarak, 20 milyon insanın ikinci Pfizer dozunun üzerinden yeteri kadar vakit geçtiğini, bu yüzden de takviye aşı yaptırmaya hak kazanılmış olduğuna sözlerine ekledi. Biden yurttaşlara “Gidin ve aşıyı olun” çağrısında bulunmuş oldu. 78 yaşındaki başkan, kendisinin de mümkün olan en kısa sürede takviye aşıyı yapmış olduracağını yaptığı açıklamalar arasında belirtti. Biden son olarak, Moderna ve Johnson & Johnson aşısı olanların da yakın zamanda takviye aşı olmaya hak kazanabileceğini belirtti. ABD’nin takviye aşı uygulamasının başlamasının arkasından hâlen biroldukça uzman bu aşıların gereksiz bulunduğunu savunmaya devam ediyor. DSÖ de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda iki doz aşı olmanın yeterli olduğunu, üçüncü doza ihtiyaç olmadığını belirtmişti

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!