featured

Hyundai, yeni hava aracının kabin konseptini tanıttı

Hyundai Motor Grubu, bölgesel hava araçlarını ve gelecekteki mobilite teknolojilerini tanıttı. Üstün konfor özelliklerine sahip olduğu belirtilen yeni eVTOL kabin konsepti, kentsel ulaşımda yeni bir son zamanların habercisi. Supernal firmasıyla müşterek olarak geliştirilen eVTOL, 2028 yılından itibaren ABD Birleşik Devletleri ve Avrupa’da ticari kullanım amaçlı olark satışa sunulacak.

Supernal’in beş koltuklu yeni nesil kabin konsepti, en konforlu uçaklardaki yolcu deneyimini sunarken bununla birlikte daha ekonomik fiyat politikasıyla da ticari havacılığın ufkunu genişletiyor. En yüksek havacılık emniyet standartlarını karşılayan konsept, Hyundai’nin otomotiv tasavvur ve üretim süreçlerinden yararlandığına dair ipuçları da veriyor. Öne çıkan tasarımla beraber, her şeyden önce emniyet felsefesini göz önünde bulunduran Hyundai, günlük kullanımla beraber yaşamı kolaylaştırmayı öncelik haline getiriyor. Mühendis ve tasarımcılardan oluşan ekip, karbon fiberden yapılma hafif kabini kurmak için otomotiv endüstrisinin ilerici tasarım anlayışından faydalandı. Ergonomik olarak şekillendirilmiş koltuklar, yolcular için koza benzeri bir ortam sunarken, açılır koltuk konsolları ise otomobillerdeki şeklinde bir orta konsol imkanı sunuyor. Kişisel eşyalar için bir şarj istasyonu ve eşya bölmesi elde eden bu ceplerle birlikte kapılara yerleştirilmiş tutamaklar ve koltuk arkalıkları da giriş ve çıkışta yolculara yardımcı oluyor. Otomobil sunrooflarından ilham alan tavan lambaları da farklı bir aydınlatma kombinasyonu sunuyor. Bir “fer terapisi” olarak adlandırılan bu teknoloji, uçuşun çeşitli aşamalarına bakılırsa ayarlanabiliyor. Kabin yerleşimi, yüksek boşluk payları ve eşya taşımaya imkan tanıyan bagaj hacmiyle destekleniyor. Supernal ve Hyundai, gelecek yıllarda elektrikli hava araçlarının kapasitesini ve boyutlarını geliştirerek her bütçeye uygun bir fiyat politikasıyla tüketicilerin karşısına çıkacak.

Rolls-Royce Holdings ile iş donanması

Hyundai Motor Grubu, tamamen elektrikli tahrik ve hidrojen yakıt hücresi teknolojisini geliştirmek için Rolls-Royce’la da bir işbirliğine gidiyor. Gelişmiş Hava Mobilitesi (AAM) pazarında laf sahibi olabilmek adına bütün işbirliklerine ehemmiyet veren Hyundai, Rolls-Royce’un havacılık ve sertifika kabiliyetlerinden yararlanacak. Hyundai de uzun senelerdir geliştirdiği hidrojen yakıt hücresi teknolojilerine ve sanayileşmeye ağırlık vermeye devam edecek. Her iki şirket, Kentsel Hava Hareketliliği (UAM) ve Bölgesel Hava Hareketliliği (RAM) pazarlarına tamamen elektrikli, hibrit ve yakıt hücreli elektrikli özel çözümler getirecek. Tamamen elektrikli uçak tahrik sisteminde hidrojen yakıt hücresi sistemi kullanmanın faydaları, sıfır emisyonlu, sessiz ve güvenilir bir yerleşik güç kaynağı olarak sıralandırılıyor. Özellikle uzun mesafeli uçuşlarda yakıt ekonomisi sağlarken hem de sıfır emisyon ile gelecek nesillere daha pak bir muhit taktim etmek adına adımlar atılmış olacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Hyundai, yeni hava aracının kabin konseptini tanıttı
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!