indir-1-9

Google ve Microsoft, Siber Güvenliğe 30 Milyar Dolarlık Yatırım

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çeşitli alanlardan büyük şirketlerin temsilcileri, Beyaz Saray’da Joe Biden ile bir araya geldi. Görüşmede endüstri standartlarının geliştirmesi yönünde karar alınırken, bazı şirketler işletmelere daha etkili güvenlik çalgıları sağlama ve işçilerin eğitimine odaklanma sözü verdi. Örneğin IBM, üç yıl içinde 150 binden fazla kişiyi siber güvenlik becerileri mevzusunda eğitmeye hazır olduğunu ifade etti.

Teknoloji devlerine erişince, siber güvenliğin geliştirilmesi konusunda geride durmayacaklarına söz verdiler. Google, beş yılda 10 milyar dolardan fazla yatırım meydana getirecek ve 100 bin Amerikalıyı BT desteği ve veri analizi konusunda eğitecek. Bu arada, Google’dan gelen para, öteki şeylerin yanı sıra, yazılım tedarik zincirini güçlendirmek ve açık kaynaklı yazılımların güvenliğini sağlamak için harcanacak.

Dev şirketlerden eğitim, donanım ve finansal destek

Microsoft, beş yılda Google’dan iki kat daha fazla yatırım (20 milyar dolar) taahhüt etti. Finansman daha iyi güvenlik araçlarını geliştirmeye gidecek. Ayrıca şirket, devlet kurumlarının güvenlik sistemlerini yükseltmelerine ve siber güvenlik eğitiminde ortaklıklarını genişletmelerine yardımcı olmak için 150 milyon dolar yatırım yapacak.

Amazon’un çevrimiçi perakendecisinin bulut bilişim kolu olan Amazon Web Services de bu yatırımlara katkıda bulunacak. Onlar da, daha iyi veri koruması için hesap sahiplerine ücretsiz çok faktörlü kimlik doğrulama cihazları sağlama kararı aldılar. Apple ise Google ve Microsoft’un finansal desteğine ek olarak daha sıkı güvenlik adına yeni, yaygın tedarik zinciri protokolleri kuracak.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!