indir-15

Getir’e BiTaksi Entegre Edildi: GetirBiTaksi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda uygulama içeriğini yeni özelliklerle genişleten Getir, şimdi de BiTaksi ile iş birliği yaptı. Getir’in hizmetlerine yenisi eklendi ve GetirBiTaksi hizmete başladı. Kullanıcılar Getir üzerinden taksi çağırabilecek. Cep telefonunda Getir uygulaması yüklü kullanıcıların taksi çağırmak için  BiTaksi uygulamasını indirmesine gerek kalmayacak. Uygulamada GetirBiTaksi sekmesine girip “BiTaksi Gönder” seçeneğini seçmek yeterli olacak. Şimdilik BiTaksi’nin hizmet verdiği İstanbul ve Ankara’daki kullanıcıların hizmetine oluşturulan GetirBiTaksi’nin gelecek dönemde Getir’in hizmet verdiği şehirlerde de kullanıma sunulması planlanıyor..

Getir, BiTaksi’ye ortak oldu

Getir, daha önceden BiTaksi’ye yatırım yapmış ve %35,6’lık hisseyle ortak olmuştu. İki markanın güçlerini birleştirerek hayata geçirdiği GetirBiTaksi ile iş birliği bir adım ileri taşınmış oldu. Son dönemde hem yurt içinde bununla birlikte yurt dışında önemli stratejik yatırımlar yapan Getir, BiTaksi hamlesi ile çoklu servis vizyonu için önemli bir adım daha atmış oldu. Getir ayrıca araç kiralama platformu Moov’un yüzde 75 hissesini satın almak üzere. Bu ortaklığın peşinden muhtemelen Getir üzerinden araç kiralama özelliği kullanıma sunulacak.

Getir, 7 ülkede hizmet veriyor

2021’in başlangıcında İngiltere’de teslimata başlayarak ilk yurt dışı macerasına süregelen Getir son olarak İtalya’nın Milano şehrinde hizmet vermeye başladı. Yakında İtalya’nın diğer şehirlerine ve Portekiz’e de açılacak. Ayrıca yılsonuna kadar ABD pazarına giriş yapması planlanıyor. Bugün Türkiye dahil olmak üzere 7 farklı ülkede market ürünleri teslimatı icra eden Getir, sene sonunda 9 farklı ülkede faaliyete geçmiş olacak.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!