firefox_7528

Firefox, Son 3 Yılda 46 Milyon Kullanıcı Kaybetti

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mozilla tarafınca geliştirilen, özgür ve açık kaynak kodlu bir web tarayıcısı olan Firefox; Windows, macOS, Linux, Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Bir zamanlar çok popüler olan ve bir oldukça insan tarafından kullanan tarayıcı Mozilla Firefox, son zamanlarda ise rakiplerinin artmasıyla kan kaybetmeye başladı. Mozilla Kamu Verileri Raporu’na gore, son üç yılda Firefox kullanıcı sayısında çok sert düşüşler yaşanıyor.

46 MİLYON KULLANICI KAYBETTİ

Firefox, 2018’den bu yana 46 milyon civarlarında kullanıcı kaybetti. 2018’de 244 milyon olan tarayıcının kullanıcı sayısı, 2021’de 198 milyona geriledi. Firefox’u terk eden kullanıcıların ise Google Chrome, Microsoft Edge gibi tarayıcılara geçtiği ifade edildi. Hazırlanan rapora bakılırsa, Firefox’un kullanıcı sayısı bu şekilde azalmaya devam ederse, gelecekte tamamen yok olup gidebilir.

Kullananların, Firefox’tan vazgeçmesinin birçok sebebi var. Bunların içinde şikâyetlere karşın hataların düzeltilmemesi, güncelleme getirilmemesi, performans düşüklüğü ve kafa karıştırıcı bir arayüz değişikliği de var.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!