featured

eBay, Gittigidiyor’u kapatıyor

2001 senesinde kurulan ve 2011 senesinde eBay çatısı dibine giren yerli e-ticaret sitesi GittiGidiyor kapatılıyor. Ticari gerekçelerle alınan bu karar için tarih belirtildi.

GittiGidiyor ne zaman kapatılacak?

EBay’den yapılan açıklamaya göre bugünden itibaren GittiGidiyor’da yeni ürün listelemesi yapılmayacak ve 18 Temmuz’da bütün satışlar durdurulacak. Alıcılar ve satıcılar, 5 Eylül 2022’ye kadar ‘Hesabım’ sayfasına erişebilecek. Müşteri hizmetleri, 30 Eylül 2022 evveliyatına kadar kullanıcılara yardımcı verecek. EBay’in küresel yatırımcılarına yaptığı duyuruda ise GittiGidiyor’un, eBay’in 2022 yılının ilk çeyreği sonundaki konsolide aktif alıcı sayısına ortalama 4 milyon etken alıcı ile katkıda bulunmuş olduğu belirtildi. Kapatılma kararının eBay’in 2. çeyrek veya bütün yıla ilişkin neticeleri üstünde önemli bir tesiri olması beklenmiyor.

GittiGidiyor neden kapatılıyor?

GittiGidiyor’un web sitesinden yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi: “GittiGidiyor olarak 21 sene önce ülkemizi online pazar yeri formatıyla tanıştırdık ve e-ticaretin gelişimine öncülük ettik. İş ortaklarımızla beraber büyüyüp milyonlarca kişiye internetten emin alışveriş hizmeti sağladık. Sektördeki köklü geçmişimizin son 11 yılını küresel e-tecim liderlerinden eBay’in çatısı altında geçirdik.

Ve bugün veda zamanı… EBay’in bizim ülkemizde başlamış olan rekabet dinamikleri doğrultusunda aldığı kararla, GittiGidiyor olarak faaliyetlerimizi durdurarak platformumuzu kapatacağımızı üzülerek bildiriyoruz.

Bu zor kararın tüm süreçlerinde önceliğimiz her vakit emek harcama arkadaşlarımız, satıcılarımız ve alıcılarımız için güvenilir bir süreç yönetimi gerçekleştirmek olacak. 18 Temmuz 2022 geçmişine kadar alışverişe aleni olacak platformumuz, bugünden itibaren yeni ürün listelemeye kapatıldı. Site üstündeki “Hesabım” kısmı, bütün alıcı ve satıcılarımızın eksik işlemleri için 5 Eylül 2022 evveliyatına kadar açık duracak. Müşteri hizmetlerimiz ise 30 Eylül 2022 geçmişine kadar kullanıcılarımıza destek vermeye devam edecek.

Bu yolculukta bizimle olan bütün paydaşlarımıza, alıcı ve satıcılarımıza bağlılıkları ve GittiGidiyor’a olan katkıları için teşekkür ederiz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
eBay, Gittigidiyor’u kapatıyor
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!