featured

Dijital İşler Hesabı

Akbank, dijital içerik üreticilerinin ve mobil uygulama geliştiricilerinin basit bir biçimde vergi ödeyebilmesi için Dijital İşler Hesabı’nı hayata geçirdi. Dijital İşler Hesabı yardımıyla içerik üreticiler, yeni fikirler düşünürken vergi mevzuatlarına kafa yormak zorunda kalmayacak. Gelir Vergisi Kanunu’nda meydana getirilen düzenleme ile sosyal içerik üreticileri ve mobil uygulama geliştiricilerinin senelik 880 bin TL’ye kadarki gelirlerine hasılat istisnası getirildi. Bu kişiler, şirket kurmadan ve vergi beyanında bulunmaya ihtiyaç duymadan, bankalardaki özel hesapları kullanarak anında yüzde 15 oranında vergilendiriliyor. Akbank’ın Dijital İşler Hesabı, alakalı platformlardan yatan kazançların yüzde 15 vergisini otomatikman kesiyor. Böylece vergi işlemleri ile oyalanmadan zaman tasarrufu sağlıyor. Akbank’ta bu özel hesabı açanlar, vergi ödemelerini kolayca takip edilebilmenin yanı sıra birçok bankacılık işlemlerine ücret ödemiyor.

Akbank Dijital İşler Hesabı’nı kimler kullanabilir?

İnternet ortamındaki sosyal ağ sağlayıcıları üzerinden metin, imaj, ses ve video şeklinde içerikler paylaşan toplumsal içerik üreticileri.
Akıllı telefon yada tablet şeklinde mobil cihazlar için tatbik geliştiricileri.

Dijital İşler Hesabı’nın avantajları neler?

Dijital İşler Hesabı’na gelen tutarlar üzerinden işlem anında otomatik olarak vergi kesintisi gerçekleştirir. 2022 yılı içinde 880 bin TL’ye kadarki kazançlarınız için yüzde 15 oranında veri kesintisi gerçekleşecek.
Yapılan vergi kesintileri yasal süresi içinde vergi dairesine bildirilerek sizin adına ödenir.
Akbank Mobil ve Akbank İnternet’ten yapılan hesaptan havale ve EFT, Ortak ATM’lerden meydana getirilen para çekme, Yurt dışı ATM’lerden meydana getirilen para çekme, ATM’lerimizden meydana getirilen limit üstü para çekme benzer biçimde bankacılık işlemleri için ücret ödemezsiniz. TL hesabınıza para gönderen kişilerden de havale ücreti alınmaz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Dijital İşler Hesabı
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!