featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan sınır ötesi operasyon

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yapmış olduğu konuşmada birçok mevzuda mühim değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, Türkiye’nin güney sınırlarında güvenli bölge oluşturulması ve terör koridoru oluşturulmasına karşı başlatılan sınır ötesi harekatlara da değindi.

“Yeni adımları atmaya başlıyoruz”

Erdoğan, bu adımlara yenilerinin ekleneceğini söylemiş oldu. Erdoğan, “Güney sınırlarımız süresince 30 kilometre derinliğinde güvenilir yerler kurmak için başlattığımız çalışmaların eksik kalan kısımları ile ilgili yeni adımları da yakında atmaya başlıyoruz.

“Hazırlıklar tamamlanınca operasyonlar başlamış olacak”

Ülkemize ve güvenilir bölgelerimize meydana getirilen saldırıların, tacizlerin, tuzakların merkezi konumundaki alanlar harekat önceliğimizin başlangıcında yer almaktadır. TSK, danışma, emniyet hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz bu operasyonlar başlayacaktır.

“MGK’da karar alacağız”

Perşembe günü yapılacak MGK’da bu hususta kararlarımızı alacağız. Biz de ihtiyaç duyulan görüşmeleri yaparak sürecin sıhhatli bir halde yürümesini sağlayacağız. Ülkemizin emniyet endişelerine saygı gosterenlerle kendi çıkarları dışında hiçbir derdi olmayanların ayrımını bu süreçte bir kez daha görecek ve ileriki politikalarımızın referansı yapacağız.” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Cumhurbaşkanı Erdoğan sınır ötesi operasyon
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!