indir-6-3

Crunchyroll Artık Sony’e Bağlı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Sony, bildiğiniz gibi teknoloji ürünler ve oyunlar gibi şeylerin yanın animasyon stüdyoları ve film stüdyolarıyla da varlığını sürdürüyor. Özellikle geçtiğimiz yıl anime severler için Sony’den büyük bir atılım gelmişti ve bu atılım bu sabah saatlerinde tamamlandı.

Sony, 1.175 Milyar Dolara Crunchyroll’u Satın Aldı

Geçtiğimiz senenin ekim ayında Sony, Crunchyroll’u satın alacağını bildirmişti. Aylar sonrasında ise bu satın alım gerçekleşti. Daha önce de açıklandığı satın alım ücreti 1.175 milyar dolar. Bundan sonraki süreçte Sony Funimation ve Crunchyroll birlikte çalışacak. Funimation da Sony tarafınca 2017 senesinde satın alınmıştı.

Crunchyroll, ABD merkezli anime ve manga distribütörü, yayıncısı ve lisanslama şirketi. Crunchyroll’un dağıtım kanalı ve işbirliği programı, dünya genelinde 5 milyon ücretli aboneye ve 120 milyon kayıtlı kullanıcıya haiz. Yapılan ilk açıklamalara göre Sony’nin bu yeni satın alımın arkasından önündeki ilk planı Funimation ve Crunchyroll’un birleştiği Netflix tarzı bir anime servisi sunmak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!