ISTAN

Çalışma İzin Belgelerinin Geçerlilik Süresi Yeniden Uzatıldı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tam kapanma sürecinde çalışma muafiyeti kapsamında olup çeşitli nedenlerle e-Devlet üzerindeki İçişleri Bakanlığı e-müracaat sisteminden ‘çalışma muafiyeti izin belgesi’ alamayanlar, söz konusu belgeyi manuel olarak da doldurabiliyor.

İşveren ve çalışanların manuel olarak doldurdukları çalışma izni vazife belgesi formunun geçerlilik süresi ilk etapta 2 Mayıs olarak açıklanmıştı. Peşinden süre dolmasına karşın pek çok kişi sistem üzerinden belge alamadığı için 7 Mayıs’a kadar ertelenmişti. Bakanlıktan meydana getirilen yeni açıklamada bu sürenin 12 Mayıs 2021 Çarşamba Günü saat 24.00’e kadar yeniden uzatıldığı bildirildi.

9,5 milyona yakın belge düzenlendi

meydana getirilen açıklamada tam kapanma sürecinde muafiyet tanınan sektör çalışanların yönelik e-müracaat sistemi üzerinden bugün itibariyle 9,5 milyona yakın başvuru neticelendirildiği ve muafiyet nedeni, güzergahı ve süresi ile kısıtlı olacak şekilde çalışma izni vazife belgesi düzenlendiği belirtildi.

Tarihin yine uzatılmasına, ” Nace kodu eşleşme hatası, muafiyet kapsamındaki bir işyerinde vazife yapmasına karşın alt işvereninin muafiyet kapsamında olmaması nedeniyle çalışma izni vazife belgesi alamayanlar ile erişim hatası şeklinde geçici durumlar göz önüne alınarak sistem üzerinden görev belgesi alınamamasının üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinde herhangi bir aksamaya yol açmaması” sebep gösterildi

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!