indir-7

California’da Okyanusa 17 Milyon Galon Kanalizasyon Atığı Boşaltıldı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin California’da bulunan ve en kalabalık ilçesi olan Los Angeles County’de pazar günü yaşanmış olan bir elektrik kesintisi sebebiyle 17 milyon galonluk arıtılmamış kanalizasyon suyu okyanusa boşaltıldı.

İlçenin en büyük ve en eski kanalizasyon tesisi olan Hyperion Water Reclamation yaptığı açıklamada, yaşanan arıza sebebiyle atıklar okyanusa salındığını ve sızıntının sekiz saat sürdüğünü belirtti. Yetkililer ayrıca tesisin daha çok ham akıt boşaltmaması için dönem dışı kalmış olduğunu ve bu yüzden günlük yükün %6’sının boşaltıldığını ifade etti.

İlçedeki sıhhat yetkilileri yaptığı açıklamada bölgedeki bazı plajların suda yüksek düzeyde bakteri olmadığı kanıtlanana kadar kapatılmasına karar verdi. Açıklamada insanların okyanus suyuyla temastan kaçınması gerektiği vurgulandı.

Tesis yetkilileri probleminin çözüldüğünü söylese de Los Angeles İlçe Denetçisi Janice Hahn hâlâ cevaplar arıyor. Hahn, “yaşanan olay kabul edilemez. Tesis okyanusumuza o kadar atığı salmakla kalmadı bir de halkı saatler süresince bu konuda bilgilendirmedi” ifadelerini kullandı. Hahn, insanlara zarar verme potansiyeli olan bu sızıntının niçin ve nasıl olduğu hakkında daha detaylı cevaplar istiyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!