indir-5-10

Blue Origin, Sıradaki Uçuşu Hakkında Açıklama Yaptı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amazon’un kurucusu ünlü milyarder Jeff Bezos’un uzay şirketi Blue Origin, pazartesi günü yaptığı bir açıklamada yeni uçuşları hakkında planlarını açıkladı. Haber ve eğlence sitesi TMZ de bu uçuşta star Trek’te Kaptan Kirk’ü canlandıran William Shatnerin’in de olacağını iddia etti.

William Shatner ve canlandırdığı Kaptan Kirk karakteri

TMZ, 90 yaşındaki Shatner’in 12 Ekim’de yapılacak olan uçuşta yer alacağını ve bunun onu uzaya giden en yaşlı insan yapacağını belirtti. Blue Origin tarafından yapılan açıklamalarda ise dört kişilik mürettebatın ikisinin adı açıklandı sadece Shatner’in uçuşta olup olmayacağı ile ilgili data paylaşılmadı. Bu iki kişinin de eski NASA mühendisi ve Planet Labs’ın kurucu ortağı Chris Boshuizen ve klinik araştırma platformu Medidata Solutions’un kurucu ortağı Glen de Vries olduğu duyuruldu. Diğer iki astronotun kimler olacağının ise gelecek günlerde açıklanacağı açıklandı.

12 Ekim’de Teksas’tan fırlatılacak

Yetkililere nazaran New Shepard roketi 12 Ekim 2021 günü batı Teksas’ta bulunan fırlatma merkezinden mahalli saat ile 8.30’da fırlatılacak. Şirketin ilk mürettebatlı uçuşu ise Jeff Bezos ve yanındaki üç kişiyle beraber 20 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirilmişti. Mürettebatta bulunan 82 yaşındaki Wally Funk ve 18 yaşındaki Oliver Daemen, uzaya giden en yaşlı ve en genç insanoğlu olmuştu. 12 Ekim’de yapılacak olan uçuş da bunun bir benzeri olacak. Mürettebatta bulunan Boshuizen, çocukluk hayalinin gerçekleştiğini belirtirken Glen De Vries de uçuşu “bir rüyanın gerçeğe dönüşmesi” olarak nitelendirdi.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!