indir-17-2

Bitcoin Üretimi İçin Enerji Santrali Satın Alındı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto madencilik şirketleri, Bitcoin madenciliğinin güç gereksinimlerini karşılamak için yeni çözümler bulmaya devam ediyor. Pensilvanya merkezli madencilik şirketi Stronghold, Scrubgrass enerji santralini satın aldı. Madencilik için çalışan tesis 1.800 Bitcoin madencisine kâfi gelecek kadar güç üretiyor ve 2022 yılına kadar 20.000’den fazla madenci kapasitesine ulaşmayı planlıyor.

Yüksek enerji ihtiyacı

Bitcoin ve Ethereum madenciliği büyük miktarda güç ihtiyacı oluşturmakta. Bir Bitcoin işlemi, toplam 1.700 kWh kadar güç harcanmasına sebep olurken sürekli artan güç talebi, madencilik şirketlerinin en düşük maliyetle üretim yapacak yeni yollar aramasına sebep oluyor. Bu durumda madencilik yapan şirketlerin enerji üretimini kendi ellerine almasına yol açıyor.

Şirket tarafından satın alınan hidroelektrik santrali, ”çevresel olarak faydalı entegre madencilik tesisi” olarak nitelendiriliyor. Bunun yanı sıra santralin, Pensilvanya’nın madenciliğinden çıkan atık kömürün yakacağı bildiriliyor. Atık kömür, alüminyum, demir ve manganez benzer biçimde metallerin toprağa karışmasına sebep olabilir.

Önemli miktarda karbondioksit üretilecek işlem, madenciliğin enerji ve kirliliğe sebep olduğunu düşünen çevre koruma gruplarına bakılırsa endişe verici olarak nitelendiriliyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!