Use-smart-phone-to-chat-online-Stock-Photo-02

WhatsApp Yerine Geçecek 9 Tane Uygulama

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

WhatsApp tartışma yaratan gizlilik sözleşmesi yüzünden kullanıcılar WhatsApp alternatif bedava mesajlaşma uygulamaları arıyor. Bu haberimizde size WhatsApp yerine geçecek 9 tane uygulama önereceğiz.

Kullanıcılarına sunduğu yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle büyük polemik yaratan Whatsapp’dan ayrılmaya başlayan kullanıcılar alternatif uygulama yöneldi. Peki alternatif kullanabilecek uygulamalar neler.

Çarşamba günü kullanıcılar sabah kalktığında yeni gizlilik sözleşmesi gördüler. Facebook ve bağlı kuruluşlarının sizin verilerinize ve rehberinizdeki telefon numaralarını ve konumları dahil olmak üzere izin vermenizi isteyen WhatsApp bunun yüzünden büyük bir kan kaybetti. Gizlilik bilgilerini ihlal edileceğini düşünen kullanıcılar WhatsApp silmeye başladı ve onun yerine geçecek uygulamalar aramaya başladı.

Bip

Bütün operatörlerden bedava indirip kullanabileceğiniz Bip bir Türkcell markası aynı anda 8 kişiye kadar görüntülü arama yapabildiğiniz Bip son dakika haberlerini ve spor haberlerini bulacağa bileceğiniz bir uygulama.

VIBER

Birçok kişinin kullandığı bir uygulama da Viber. WhatsApp’ın en büyük rakibi. Aynı özellikleri kendisinde bulabilirsiniz. Gizli Sohbet özelliği ise belirli sohbetleri gizleme özelliği sunuyor.

WECHAT

Çin’in kendi mesajlaşma uygulaması WeChat Çin’de en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması. WhatsApp’a benzer bir uygulama kendisi.

WIRE

Wire’ın en büyük artısı mesajlaşmak için numaranızı vermenizin gerekmemesidir. E-posta ile de uygulamaya kaydolabiliyorsunuz. Ayrıca sizinle iletişime geçmek için karşı taraf sizden izin almak zorunda.

SIGNAL

Elon Musk’ın da tavsiye ettiği uygulama olan Signal’in en büyük artısı güvenilir olması. Görüntülü ve sesli konuşma imkânı veriyor

SKYPE

Özellikle Pandemi dönemi çokça kullanılan bir uygulama da Skype oldu. Ücretsiz olması, çoklu sohbete imkân vermesi en büyük avantajı. Bilgisayar ve mobil araçlarda kullanabiliyorsunuz.

TELEGRAM

Son yıllarda adından sıkça söz ettirdi Telegram. Kullananı da çok fazla. WhatsApp’a alternatif ilk sırada yer alıyor kendisi. Ücretsiz olması en büyük avantajı. Tablet, bilgisayar ve telefonda kolayca kullanabilirsiniz.

THREEMA

Threema’nın dezavantajı ücretli olması. Ancak mesajlaşmayı hem telefondan hem bilgisayardan devam edebiliyorsunuz. Mesajlaşma bittikten sonra otomatik olarak mesajları siliyor. Bu da güvenlik için olumlu bir adım.

LINE

WhatsApp’a alternatif bir başka uygulama da LINE. Sticker kullanabiliyorsunuz LINE’da o kadar.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!