featured

Influencer’lara Ek Vergi Geldi!

Ülkemizde internetten elde edilen gelirler konusunda vergi düzenlemeleri yapılmaya başlandı . Başta YouTube’a içerik üretenler olmak üzere geçtiğimiz yıllarda elde ettiği kazançların vergisini ödemeyenler ciddi cezalar ile karşı karşıya kalırken, yeni düzenleme ile Influencer’lara ek vergi geldi.

Reklam hizmeti alımlarında 3/10 oranında KDV

16 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan düzenleme kapsamında, 1 Mart 2021’den itibaren reklam hizmeti alımlarında 10’da 3 oranında KDV tevkifatı (kesinti) yapılacak. Yani fatura kesilen şirket fatura tutarının toplam KDV’sinin 3/10’luk kısmını ödeyecek.


“Reklam içeriği”, “sponsorlu” ya da “ürün tanıtımı” gibi bilgilendirmelerle paylaşılması gereken reklam içeriklerinden elde edilen gelirler, 193 Sayılı Gelir Vergisi Kanunu’na tabii.

Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından KATMA DEĞER VERGİSİ GENEL UYGULAMA TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ ile Resmi Gazete’de yer alan bu düzenleme reklam verenleri, ajansları ve influencer’ları doğrudan ilgilendiriyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Influencer’lara Ek Vergi Geldi!
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!