mc-ceo

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’dan Bitcoin Yorumu

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MicroStrategy şirketi, aldığı yüksek miktarlarda Bitcoin (BTC) açıklamaları ile kripto para topluluğu tarafından yakinen takip edilen şirketlerden. Öyle ki şirketin Bitcoin satın alımı sonrası bu fiyatlara dahi yansımış, yatırımcılar bu adımdan cesaret bulmuştu.

Bu satın alımların ışığında, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin hakkında büyük beklentilerini açıkladı.

Verdiği bir röportajda Saylor, Bitcoin’in küresel ekonomik ortamdaki yerine değinerek, “Bitcoin standardının, bağımsız bir kıymet deposu bulma sorununa 21. Yüzyıl çözümü” olarak gördüğünü belirtti.

Şirketin hazinesinde 4,5 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) bulunduran ünlü Bitcoin boğası, Bitcoin’in geçen yüzyılın öteki büyük teknoloji şirketlerinden yada yeniliklerinden farklı olarak yıkıcı bir güç olduğunu söylüyor:

“Bitcoin, nesnel olarak şu anda dünyadaki en hızlı büyüyen, en yıkıcı gücü. 12 yılda 0 noktasından 1 trilyon dolara çıktı. Bu onu güçlü bir teknoloji haline getiriyor.  Amazon, Apple, Facebook ve Google’dan ve yaşamımızdaki her şeyden daha güçlü.”

CEO ek olarak, Bitcoin’in bir para birimi olarak görülmesi gerektiği ve bu yüzden ulusal para birimleriyle rekabet edebileceği konusunda yaygın bir yanılgı olduğunu söylüyor. Saylor’a bunun bir kripto varlığı olarak daha doğru bir halde tanımlandığını ve bundan dolayı, sabit para birimlerine nazaran para birimleri için çok daha azca bir tehdit oluşturduğunu belirtiyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!