indir (6)

Mark Cuban Ne Kadar Dogecoin’e Sahip Olduğunu Açıkladı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

4.4 milyar dolar servete haiz olan ünlü iş adamı Mark Cuban, ne kadar Dogecoin’e (DOGE) sahip bulunduğunu Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderiyle açıkladı. Cuban’ın açıklamasına nazaran ünlü iş insanının tahmin edilmiş olduğu kadar fazla Dogecoin’i yok.

DOGE hakkındaki bir Twitter tartışması sırasında Cuban, kişisel cüzdanında ve sahibi olduğu Dallas Mavericks ekibinin (ürün ve bilet satışları için Dogecoin kabul eden) DOGE miktarının 15.000 dolardan daha azca bulunduğunu açıkladı. Tartışmacılardan biri de bu miktarın ünlü iş insanının kripto paralarda tuttuğu milyarlarca doların sadece bir kısmı bulunduğunu iddia etti.

11 yaşındaki oğlunun da DOGE’u bulunuyor

Daha önce de Cuban’ın 11 yaşındaki oğlu Jake’in de Dogecoin tuttuğu bildirilmişti. Cuban’ın mayıs ayında paylaştığı bir tweet’te oğlu ve kendisinin 3300 tane kadar Dogecoin’e haiz olduğu ifade edilmişti. Ünlü iş adamı, DOGE’a yatırım yapmanın oğlu için iyi bir “yatırım eğitimi” olduğunu da açıklamalarına eklemişti.

Mark Cuban, geçtiğimiz yıl Bitcoin’i ve diğer kripto paraları sert bir üslupla eleştirmesiyle biliniyordu. Sadece bu sene ünlü iş adamının kripto para birimlerine karşı olan görüşleri değişti. Cuban artık Bitcoin’i (BTC) bir değer deposu olarak adlandırıyor ve Dogecoin’in gerçek bir para birimi olarak kullanılabilecek en iyi kripto para birimi bulunduğunu düşünüyor.

Halkın ödeme yöntemi

Bunlara ek olarak Cuban, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, Dogecoin’in “halkın ödeme şekli” olduğuna inandığını açıkladı ve şirket müşterilerinin yüzde 95’inin kendilerine sunulan mal ve hizmetler için Dogecoin (DOGE) ile ödeme yapmayı tercih ettiğini açıkladı. Şu sıralarda Dogecoin (DOGE) 0.34 dolardan işlem görüyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!