CAS

Coinbase’in Değeri 100 Milyar Doları Aştı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, 14 Nisan itibariyle NASDAQ’ta doğrudan listeleme yöntemiyle işlem görmeye başladı. 24 saatlik işlem hacmi ortalama 3,2 milyar dolar olan Coinbase böylelikle hisseleri halka açık olarak işlem gören ilk kripto para borsası olarak tarihe geçti.

Coinbase hisselerinin kripto para borsası ile çok yakından bağlantılı bulunduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin ve Ethereum da halka arz sonrası yükselişe geçti ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Bu gelişmelerin üzerine ortalama 4.000 BTC’lik rezerve sahip olan Galaxy Digital Holdings’in CEO’su Mike Novogratz, Coinbase’in listelenmesi ile “müessese ve kurumların bu bölgelere akın edeceğine inandığını” ifade etti.

Brian Armstrong’un CEO’su olduğu Coinbase, Nasdaq’da 381 dolarlık açılış fiyatı ile başladı ve yaklaşık 100 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı. Şirketin hisseleri (COIN), 250 dolarlık referans fiyatından %52 daha yüksek bir başlangıç fiyatıyla işleme açıldı.

Coinbase’in halka arzına ilişkin ilginin artmasıyla şirketin hisse başı kıymeti ilk işlem gününde 430 dolara kadar terfi etti. Bu, Coinbase’in piyasa değerinin 112 milyar dolara ulaşması anlamına geliyor.

CoinShares Strateji Direktörü Meltem Demirors, kripto para birimlerinin fiyatları ile paralel olarak dalgalanmaya maruz kaldıklarını şu şekilde ifade etti:

 “Tarihsel olarak baktığımızda, özellikle Bitcoin, geçen 2-3 senelik dönemde inanılmaz gelişme ve genişlemeden sonrasında %30- %40 düzeyinde, hatta kimi zaman daha da büyük düzeltmeler görmüş olduğumuz döngülerden geçti.

Coinbase değerlemesi oldukça dikkat çekiyor!

Coinbase, bu yıl kripto para piyasasında kaydedilen yükseliş trendini oldukça iyi değerlendirdi ve ortalama 1,8 milyar dolarlık gelir elde etti. Şirketin tek başına bu senenin ilk çeyreğinde elde etmiş olduğu gelir, 2020’nin tüm bunlarından daha fazla bir seviyeye ulaşmış durumda.

Coinbase bundan dolayı Binance, Kraken ve Gemini gibi diğer kripto para borsalarının pazar hisseı almak adına daha düşük işlem ücretleri sunması ve fiyatları aşağıya çekmeleri benzer biçimde bir riskle de karşı karşıya.

Bununla beraber Coinbase’in NASDAQ’ta işlem gören hisseleri, ilk işlem gününü açılış fiyatının %14 altında 328,28 dolar seviyesinde kapattı.  

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!