tony-mucci-jQ-RT_z1sic-unsplash

Güneşin Bugüne Kadar Çekilmiş En Yakın Fotoğrafları

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güneş’in şimdiye kadar çekilmiş en yakın fotoğrafları yayınlandı. Amerikan ve Avrupa uzay ajansları, Güneş’i yakından incelemek için yürüttükleri projenin ilk görüntülerini paylaştı.
Güneş? Uzay? Güneş resimleri? Güneşin en yakın resmi? Güneş fotoğrafları? Güneşin en yakın görüntüsü? Nasa? Uzay ajansı? Uzay görüntüleri? Uzaydaki uydular? Uzayın resimleri? Dünya? Uydular? Teleskoplar?

Güneş’in bugüne kadar en yakın çekilmiş yeni fotoğrafları yayınlandı. Dünya, güneş sisteminin sarı devini ilk defa böyle gördü.

Amerikan Uzay Ajansı (NASA) ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Güneş’in yeni fotoğraflarını paylaştı. Görüntüler Solar Orbiter uydusu tarafından çekildi. Uydu şu anda güneşe Dünya’dan iki kat daha yakın bir konumda bulunuyor. Etkileyici fotoğrafları çeken uydu, Güneş’ten yaklaşık 75 milyon km uzakta bulunuyor. Bu yaklaşık olarak Dünya ve Güneş arasındaki mesafenin yarısına denk geliyor.

Solar Orbiter şubat ayında görevine başladı. Yolculuğu bitene kadar güneşe 40 milyon km daha yaklaşması planlanıyor. Eğer her şey planlandığı gibi giderse, uydu son günlerinde Güneş’e Merkür’den bile daha yakın olacak.

Bilim insanları, gelen görüntülerin Güneş’le ilgili yeni bilgiler ortaya çıkardığını açıkladı. Bulgular özellikle sık sık solar patlamaların gerçekleştiği Güneş’in “dış katmanını” ilgilendiriyor. Bilim insanları şu an için yeni görüntülenen ve “kamp ateşi” adı verilen patlamaların işlevini bilmiyor. Ancak Güneş’in dış tabakasıyla alakası olduğu düşünülüyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!