indir-9-8

Anne Sütü, Covid Hastası Bebekleri Tedavi Etmede İşe Yarayabilir

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yapılan yeni bir araştırmada bilim insanları, anne sütünün bebeklerde Covid-19’a karşı antikor ürettiğini ortaya çıkardı. Bunun sonucunda da emzirmenin Covid-19 hastası bebekleri tedavi etmede kullanılabileceği açıklandı.

Bilinmiş olduğu üzere bebeklerin Covid-19 hastalığını ciddi amaç riski yetişkinlere oranla çok daha azdır. Buna karşın 1 yaşın altında olan her on bebekten biri hastalığa yakalanmaları hâlinde hastaneye yatırılma ihtiyacı duyabiliyor.

10 aya kadar antikor salgılanıyor

Araştırma sonucunda elde edilmiş verilerde, aşılı hanımların antikorları yaklaşık olarak 10 aya kadar salgılamaya devam ettiği gözlemlendi. Küresel Emzirme Sempozyumu’nda araştırma sonuçları dünya ile paylaşıldı. New York’ta bulunan Mount Sinai Üniversitesi’nden Dr. Rebecca Powell da sonuçlarla ilgili, “Emzirmeye devam edilme durumunda sütte bulunan antikorlar bebeklere aktarılabilir. Bu da hastalığı tedavi etmede kullanılabilir” ifadelerini kullandı.

Yetkililerin açıklamalarına gore araştırmada; Pfizer/BioNTech, Johnson & Johnson ve Moderna aşıları ile aşılanmış olan 50 hanımın sütünde bulunan antikorlar incelendi ve bu neticelere ulaşıldı. Araştırmacılar şimdi de AstraZeneca aşısının anne sütünde ürettiği antikorları araştırdıklarını belirttiler.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!